Jesień – czas grzybobrania

Jesień to ulubiona pora roku na zbieranie grzybów. Jak doskonale wiecie grzyby w naszej restauracyjnej kuchni są ważnym składnikiem wielu potraw. Bo sezonowo możecie u nas zjeść : krem z borowików, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z gąsek, sos z grzybów leśnych. Używamy je również jako przypraw do barszczu i innych zup. No i oczywiście nie możemy zapomnieć o naszym słynnymi uwielbianym żurku na rydzach.

W naszej restauracji to Pani Marta jest znawczynią grzybów i to ona dostarcza je do kuchni. Traktuje tą czynność jak hobby – spędzając swój wolny czas aktywnie a w dodatku na łonie natury, co na większość z nas działa wyjątkowo kojąco. Cisza, spokój, malownicze widoki i ten charakterystyczny przyjemny zapach lasu. Spacer po lesie uspokaja, pozwala odpocząć i wyciszyć się.

Przy zbieraniu grzybów należy pamiętać, żeby zbierać wyłącznie te grzyby, które są nam znane. Warto również zaopatrzyć się w wiklinowy kosz – bo grzyby mają to do siebie, że szybko się zaparzają a co za tym idzie – szybko się psują.

Kalendarz występowania najpopularniejszych grzybów:

Borowiki – od lipca do października

Podgrzybki – od czerwca do listopada

Maślaki – od czerwca do października

Gąski – od lipca do listopada

Kurki – od czerwca do listopada

Koźlarze – od lipca do października

Kanie – od czerwca do listopada

Rydze – od sierpnia do listopada

Login Form
Register Form